Войната на хипермаркетите в Пловдив превзе още един район

44181
39

Война между големите търговски вериги в Пловдив се прояви в още един район. Досега хората, живущи от северната страна на моста на ВИХВП (сега УХТ), пазаруваха предимно от намиращия се наблизо "Лекси", тъй като най-близките големи хипермаркети бяха не особено близо, а именно - Lidl до гара Филипово, Billa на ул."Васил Левски" и Т-Маркет на кръстовището на "Шести септември" и "Васил Априлов". 

Това обаче съвсем скоро ще се промени - в неделя от 10:00 часа предстои отварянето на нов Lidl на мястото на бившия "Практикер" на булевард "България".

За това, че там ще има магазин от тази верига Plovdiv24.bg писа първи преди месеци. Друга верига магазини обаче с изключителна скорост реши да не изостава. Само на не повече от стотина метра предстои нов обект да отвори и Billa. Към момента се довършват интериора и паркинга към сградата, която се намира точно в края на моста на "Васил Априлов" от източната му страна.

От войната между хипермаркетите, разбира се, печеливши са предимно гражданите на съответния район, тъй като ще имат по-голям избор.

Виж коментарите (39)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).