Внезапно почина Валентин Георгиев

10033

Внезапно почина нашият приятел, колега и писател Валентин Георгиев. Това съобщи пловдивският издател Стойо Вартоломеев:

"Всички сме в шок от преждевременната му смърт. Знаехме, че има сериозен проблем, но не и с фатален край. Очаквахме го да се върне в издателството и да продължи своята 33 годишна история в "Хермес".

Трудно ще свикнем с твоето отсъствие, Вальо. Мястото ти ще бъде празно, дълго време празно. Ще липсваш не само на твоето семейство, на нас, но и много хора, с които си работил през тези дълги издателски години.

Трудно ми е да го изрека! Почивай в мир, приятелю!

Поклонението ще се състои на 23 май (петък) от 11,00 часа на Централни гробища, Пловдив". 

Валентин Георгиев е роден през 1961 г. в Асеновград. Белетрист, директор на Издателска къща “Хермес". Автор на книгите “Ако сме вечни" (новели, 1989), “Самотни светци" (роман, 1993), “Седем истории за любов, грях и смърт" (2000, литературна награда “Пловдив").

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Асен Атанасов е задържаният за бруталното отвличане на жена и дет...
От баница до "Гараш": Влогъри останаха без думи от вкусовете на П...
Спипаха в Пловдив сириеца, спретнал бруталната гонка с полицията ...
Предприемач: В държава с три пъти по-високи доходи от България це...
Лекар от Пловдив: Хашимото е заболяването "хамелеон"
За един имот в Пловдив вече има само един купувач, пазарът се сри...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).