Вкарват Джумая джамия сред културните паметници на ЮНЕСКО

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (33)
14:52 / 01.02.2010
4089
"Държавата трябва да поработи по включването на Джумая джамия в списъка на културното наследство на ЮНЕСКО", коментира Славчо Атанасов една от темите с пловдивски адрес в разговорите между Бойко Борисов и турския му колега Реджеп Ердоган при посещението на премиера в южната ни съседка, предаде репортер на Plovdiv24.bg

Двамата министър-председатели се договориха България да предложи Джумая джамия пред ЮНЕСКО, а от своя страна Турция да върне жеста с българския православен храм "Св. Стефан", по-известен като Желязната църква, в Истанбул.

За реконструкцията на джамията в центъра на Пловдив турското правителство вложи 2,5 млн. евро, а след обновяването й, в началото на септември 2008 г. тя бе открита от пловдивския кмет и истанбулския му колега Кадир Топбаш.

Амбициите на общината е да подготви кандидатурата на Стария град за вписването му в книгата на ЮНЕСКО за световните природни и културни паметници.   

Виж коментарите (33)
Още новини от Новини от Пловдив:
Полицията с акция в магазин за стоки менте, има арестуван
Две ученички удариха дъното в Пловдив, резилът е голям
Подхванаха кино "Космос", след 2 години ще е неузнаваемо
Пловдив изпревари София
Собственик на фирма: Тази лепенка я махах 30 минути с обезмаслите...
Бизнесмен от Пловдив: Клиентите вече търсят не просто изпълнение ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).