Вижте посланието от ареста на обявения за подпалвач на EVN Алди Сарай!
Послание на Георги Алдин Сарай от ареста се разпространява във Фейсбук, научи репортер на Plovdiv24.bg.
"Благодаря на всички, които застанаха зад мен в момент, когато имах най-много нужда", се казва в писмото, написано на ръка.
Припомняме, че в подкрепа на Сарай се проведе мирен протест пред сградата на съдебната палата в Пловдив. Кампанията в защита на оператора, който е в ареста заради обвинение в участие в палежа на две от сградите на EVN в Пловдив, също се организираше в социалната мрежа. .
Полицията определи Сарай като основен организатор на деянията, а съдът постанови, че той е лице с висока степен на обществена опасност, което може да се укрие или извърши други престъпления.