Вдигат на 2 лева храноденът в детските градини

1380

Предложение за увеличаване на хранодена в пловдивските детски градини от един лев и 50 стотинки на 2 лева ще внесе на сесията на Общинския съвет на 8 февруари директорката на Хуманитарната гимназия „Св.Св.Кирил и Методии” Соня Киркова, която е съветник от листата на Коалиция за България. Тя ще предложи месечната такса да се запази на 25 лева, а увеличението на парите за храна да се поеме от общинския бюджет.

В момента родителите плащат по 1 лев и 19 стотинки на ден, а общината доплаща 30 стотинки. Ако предложението се приеме, от общинския бюджет трябва да се доплащат по 80 стотинки за храноден на всяко дете, което общо възлиза на около 50 хиляди лева годишно в повече от бюджета.

В Пловдив работят общо 61 целодневни детски градини и 2 специални, в които се отглеждат над 8440 деца.

Директорите на детски градини настояват да бъдат отпуснати повече средства за основни ремонти, за повече храна на децата и премахване на централизираното снабдяване с хранителни продукти, тъй като се плащат скъпи, но некачествени продукти. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).