Всички ли в този град смятат, че са безсмъртни?, пита редовен читател на Plovdiv24.bg, изпратил сигнал до редакцията ни.

На 12 януари по обяд мъжът е пресичал на пешеходния светофар при Съдебната палата, когато се е натъкнал на пешеходец-камикадзе.

"В най-натоварената част на Пловдив, насред хаоса от коли и автобуси, този човек  реши да премине с колело директно през пътното платно в разрез със закона и с всяка логика. Светофарът е на не повече от 50 метра, ако стане инцидент, някой друг ще бъде посочен за виновен и ще се превърне от "Ей сега забързо ще мина“ в трагедия", казва още той.

По думите му трафикът там е интензивен, но въпреки това хората масово пресичат за по-кратко, но в този конкретен случай човекът е бил нагъл и дори е показвал на колите да намалят скоростта си, за да мине.