В Пловдив започват международни фотографски срещи

3410

Международните фотографски срещи ще се проведат в Пловдив в периода от 4 до 26 октомври 2017 г. Включват две програми "Фотоборса“ и "Фотомакет“. Събитието се организира от фондация "Пловдивско фотографско средище" с финансовата подкрепа на Община Пловдив, като част от Културния календар на града за 2017 година и под знака на "Пловдив – Европейска столица на културата – 2019".
Идеята на програмата "Фотомакет" е да представи фотографската книга като самостоятелна и пълноценна форма на фотографско творчество. Фотомакет е пилотен вариант на фотографската книга, неин физически оригинал, създаден самостоятелно, без участие на издателство.
"Фотоборса" е петдневна програма предвиждаща срещи на фотографите от Пловдив и гостите на фестивала с директори на фото фестивали и куратори под формата "Преглед на портфолио". Фотографите участващи в тези срещи ще чуят не само анализа и мнението на експертите, но ще имат възможността да получат предложения за изложби, публикации на книги или други проекти. Портфолио прегледът е място за срещи със специалисти, които могат да подпомогнат авторите в реализацията на творчески и бизнес идеи.
Всеки участник може да представи своето портфолио на максимум 3-ма експерти в индивидуални сесии с продължителност от 20 минути всяка.След края на сесиите експертите ще предложат своето класиране на участниците. Получилият най-много гласове ще бъде обявен за лауреат на прегледа на портфолио и ще получи покана за изложба във фестивала през 2018 г. Датата на провеждането е 7 октомври, събота.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Световният визуален феномен MURMURATION завладява Античния театър...
Соня Йончева учреди престижни награди в родния Пловдив
Окончателно: 100 лева е глобата за зъболекарката след трагедията ...
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...


Виж още: