В Пловдив софтуер постави водачи в рискови ситуации на пътя

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
11:44 / 27.06.2011
2097
Кампанията "Шофирай отговорно" се проведе в неделя в Пловдив. На специален симулатор всеки можеше да изпита реакцията си в опасна ситуация, която се е случила на пътя. Освен това със специални алко очила пък, които симулират виждане с между 0.7 и 1.1 промила алкохол, можеше да се прецени реакцията при шофиране след употреба на алкохол.

Млад мъж катастрофира на автомагистралата, няма опасност за живота му. За радост тази ситуация не се разигра на живо, а на специален симулатор, а зад волана беше Тодор Неделчев от Пловдив. Тестът е част от кампанията "Шофирай отговорно".

Макар и на симулатор, българинът проявява агресия докато шофира, казват организаторите на кампанията.

Със специални алкоочила пък всеки можеше да опита реакцията си след употреба на три чашки концентрат, например.

Предстоят летни отпуски и дълги пътувания с автомобил, апелът на организаторите е за внимание на пътя.


Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Това кръстовище в Пловдив е убиец според наши читатели
Помните ли това прекрасно кино в Пловдив?
Пръскат дървета и храсти в Пловдив
Собственикът на руския той териер Мауси разказа своята гледна точ...
Полицията в Пловдив предупреди абитуриентите
В Пловдив решиха: Доживотен затвор за убийство в хотел


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).