Търговията и авторемонтите с най-големи печалби в Пловдив и региона

2347
2

Спад във всички сектори на икономиката в Пловдив и областта се наблюдава през последните години. Тенденцията е започнала през 2009 година и продължава и през 2010, когато са обобщени и последните данни.

Това обяви Валентин Точев - главен експерт в Регионалното статистическо бюро. Паралелно с това се увеличава и безработицата.  

С 20 хиляди души по-малко са заетите в Пловдивска област през 2010-та година, в сравнение с данните от периода преди икономическата криза, обяви Валентин Точев.

Паралелно с това над два пъти са се увеличили предприятията преустановили своята дейност, отчита статистиката.

Най-засегнати от икономическата криза се оказват фирмите от строителството и промишлеността.

В Пловдив и областта през последните години преобладават предимно малките предприятия с персонал до девет души. Големите фирми с над 250 работници са едва 0,2 на сто.

Валентин Точев обяви още, че най-много приходи постъпват в Община Пловдив.

Търговията и ремонтните дейности на автомобилите са двата сектора с най-големи печалби през последните две години.



Източник: радио "Пловдив"
Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Община Пловдив обяви обществена поръчка: Мащабни ремонти и нов па...
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Правителството потвърди новина на Plovdiv24.bg: Пловдив има нов о...
Жалба спря избора на Калибацев за шеф на Окръжния съд в Пловдив
Ново: Косенето в Пловдив - 7 дни в седмицата от 8:00 до 22:30 час...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).