Тризнаци се родиха в АГ клиниката на УМБАЛ "Свети Георги"

4728
6

Тризнаци се родиха вчера в Клиниката по акушерство и гинекология на УМБАЛ "Свети Георги". Това съобщи началникът на звеното проф. д-р Благовест Пехливанов, дмн. Той уточни, че става дума за две момиченца и едно момченце, заченати инвитро. Раждането е било с цезарово сечение и 27-годишната родилка в момента се възстановява в клиниката.

Децата са родени в интервал от 1 минута - първото момиченце е дошло на бял свят в 11:14 ч. предиобяд, след него момченцето - в 11:15 ч., а второто момиче - в 11:16 ч. Теглото им съответно е 1.92 кг, 1.93 кг и 1.6 кг, затова те ще останат още 5-6 дни в кувьози в интензивния сектор на АГ клиниката, обясни проф. Пехливанов.

Освен него раждането са водили д-р Виолета Паскалева, д-р Илиан Траянов и доц. Мая Кръстева.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: