Трима от пострадалите в Кочани са в УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив

9209

Военният самолет "Спартан“ транспортира 8 от пострадалите при пожара в увеселително заведение в град Кочани, Република Северна Македония.

Петима души от транспортираните са тежко пострадали, на апаратна вентилация и още трима, които не се нуждаят от такава.

Петима от пациентите ще бъдат настанени в УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов“. Останалите трима с тежки изгаряния продължават пътя си към МБАЛ-Варна към Военномедицинска академия със самолета.

Още петима души в тежко състояние и на апаратна вентилация се очаква да бъдат транспортирани по-късно днес до България с линейки със специализирана апаратура на ЦСМП - София.

Трима от тях ще бъдат настанени в пловдивската болница УМБАЛ "Св. Георги“, а двама ще бъдат лекувани в УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов“ в София.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).