Тежко обвинение към Общината заради комарите, оттам отричат

9366
27

Читател на Plovdiv24.bg се свърза с нас, за да попита дали се пръска срещу комари. Публикуваме сигнала без редакторска намеса:

"Аз съм председател на сдружение "Свободен глас". От седмици в града има нашествие от комари. Градът ни е залят с насекоми, не се пръска нищо, хората масово се разболяват от болести. Защо не се взимат мерки за пръскане? На това може да отговори само кметът на града, който по нищо не личи, че е кмет".

Свързахме се с ОП "Дезинфекционна станция". Ето какво каза в отговор управителката Елена Тотолакова:

"Пръскането срещу комари се извършва от подизпълнител, а "Дезинфекционна станция" осъществява контрол. Графикът е качен на сайта на община Пловдив. От края на март се пръска, като за месец юли са предвидени две обработки на биотопите във водоемите и на тревните площи.

До 18 юли трябва да приключи пръскането в целия град, а след 20 юли започва повторение по райони. Договорът на подизпълнителя изтича на 5 август, след което "Дезинфекционна станция" ще се ангажира с изцяло с тази дейност.".

Виж коментарите (27)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).