Теч на амоняк от "Захарен комбинат Пловдив", следи се за обгазяване на района

11313
5

Теч на амоняк от "Захарен комбинат Пловдив" е станал преди минути, научи Plovdiv24.bg. От РИОСВ-Пловдив потвърдиха за инцидента, евакуирани са работниците.

Инцидентът е станал след хидравличен удар. От РИОСВ заявиха, че към момента течът е овладян и са започнати аварийно-възстановителни дейности. Няма опасност от емитиране на амоняк извън работната площадка на завода, въпреки това се следи превантивно за евентуално обгазяване на района. На мястото са екипи на Гражданска защита, на МВР и пожарни коли.

Сигналът е подаден до РИОСВ в 12,50 часа. Все още не е ясен размерът на инцидента.

Очаквайте снимки от мястото на инцидента.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: