Свлачище на разкопките пред Пощата, площадът също застрашен!

8432

Голямо количество пръст се е свлякло в източната страна на археологическите разкопки пред Пощата, видя репортер на Plovdiv24.bg.
По думите на ръководителя на разкопките Елена Кисякова свлачището е вследствие на обилните дъждове тази година.

"Времето не е подходящо за археология тази година. Много дъждове паднаха, а това вдигна и нивото на подземните води", коментира още Кисякова.

Археолозите ще търсят помощ от общината, за да се укрепи свлачището. Към момента работниците на разкопките с подръчни материали са направили укрепление, но то е временно.

"Хубаво трябва да се укрепи, защото може и плочите на площад "Централен" да поддадат. Трябва да дойдат експерти", каза още археологът.

Тя припомни също, че работата им ще продължи още няколко седмици преди обектът да бъде зазимен.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).