"Съединени за Пловдив": Искаме градът да стане като Сиатъл, а не като Бирмингам

6599
3

Коалиция "Съединени за Пловдив" представи на нарочна пресконференция кандидатите си за кметове на районите "Южен" и "Тракия", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Представянето беше направено от кандидата за кмет на Пловдив Славчо Атанасов, който сподели, че точно към тези два района има сантимент.

Кандидат за кмет на "Тракия" е 41-годишната Лилия Недева, лидер на Партия на зелените. Презастрояване, трудности с паркирането, малко места в детските заведения, застаряваща инфраструктура - очерта тя проблемите на район "Тракия". 

Васко Вътев (47 г.) е кандидатът за кмет на район "Южен". Посочи като най-сериозни проблеми новосъздадените квартали "Остромила" и "Беломорски", а за "Коматево" смята да направи изнесена приемна на районната администрация. Открои като предизвикателство изграждането на Южния обходен колектор и заяви, че с екипа си ще се погрижи започнатите проекти за превръщането на "Македония" и "Александър Стамболийски" в булеварди да бъдат завършени. 

Славчо Атанасов и районните кметове от коалицията ще имат приемен ден за граждани всеки ден, а по районите ще се възобнови практиката за Граждански съвети. 

"Двамата кандидати са професионалисти, доказали се в своята област. Тези два района са по-големи от Пазарджик, Асеновград, Смолян, Хасково. Подкрепете хора, които смятат, че Пловдив заслужава по-добро управление" - каза Георги Колев от ЗС "Ал. Стамболийски".

"Нашата коалиция си е поставила за цел не да управлява политически, а експертно, защото смятаме, че партийното управление вреди. Техните приоритети ще се водят от обществения, а не от партийния интерес" - заяви Владимир Кисьов от ВМРО-БНД.

Колев предупреди, че най-страшното за Пловдив предстои и бъдещите жертви ще са районите "Южен", "Западен" и "Тракия". "Всеки квадратен метър в Пловдив ще бъде обект на интерес. Детройт и Бирмингам имат идентичен икономически профил с Пловдив, и двата града фалираха. Пловдив в момента е спалня. Ако дойде Илън Мъск и иска да си направи тук фабрика, може да му предложим само да настани негови служители тук, а фабриката ще е в друга община. В Пловдив има 40 000 студенти, които оставят 1 милиард в града. Трябва да направим така, че тези млади хода да останат тук и тогава ще станем Сиатъл" - каза той. 

Кисьов допълни, че политиката на екипа на Славчо Атанасов ще е да работи със съседните общини по т. нар. Интегрирани проекти. 

Подробности гледайте в прикаченото видео!



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Изместват трасето на водопровод до Скобелева майка, водоподаванет...
Сигнал от Пловдив: Стопанин разходи коня си по пешеходната алея к...
Влез в 10 от най-модерните заводи в Пловдив, разположени в топ ин...
Ретроспективна изложба "Светлината, която остава" на Ненко Чанев ...
Район "Централен" и Природонаучният музей в Пловдив празнуват Ден...
Синът на легендарния Жо Дасен идва в Пловдив за уникален автентич...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).