Строежът на кметството в "Северен" няма да завърши скоро

3523

Във връзка с многобройните запитвания на жители от "Северен" кога ще бъде завършена дълго строената сграда на новото кметство през седмицата  потърсихме отговор от районния кмет Ральо РалевСлед излъчения репортаж получихме разяснение от Кольо Панов, който ни увери, че е виждал подписания през 2001 година договор между Община Пловдив и "Заводски строежи". Кметът на район Северен Ральо Ралев  разказа за дълго проточилата се сага с приключване на строежа на новото кметство на "Северен".

Преди 10 г. между Община Пловдив и фирма "Заводски строежи" се сключва договор за отстъпено право на строеж, като Общината получава около 600 кв.м. или приблизително 14 % обезщетение от земя. През 2006 г. "Заводски строежи" спират работа, като обявяват договора с Общината за неизгоден и намаляват обезщетението от 14 на 11 %. През 2008 г. дружеството обявява фалит. Общината завежда дело за пропуснати ползи в размер на 29 хил.лв., което губи. 
По думите на Кольо Панов обезщетението за земята на Общината не намалява, както твърди Ралев, а се увеличава на близо 700 кв.м. Договорът е подписан от Стефан Стайков, но всъщност Ангел Кацаров следващият директор на фирмата и един от акционерите Димитър Язов имат вина за недовършването на строежа. 
Пак според Панов делото, което губи Общината, е по вина на юристката Милена Добрева, която не показва документ, че представя администрацията, няма ги и разрешенията за строеж и протокола за строителна линия. Така че батакът около незавършеното кметство става още по-дълбок.



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин, останал без дом след пожар, има нужда от помощта на...
Разбит участък на АМ "Тракия" до Пловдив пука гуми и плаши шофьор...
Пловдивският апелативен съд пусна под гаранция от по 50 000 евро ...
Граждански сдружения искат да участват в работната група за Около...
Читател до Plovdiv24.bg: Опасен светофар в "Тракия" не работи от ...
100 евро от София и 15 евро от "Тримонциум" ще струва трансферът ...


Виж още: