Стефан Бонев събира почитатели в НЧ "Алеко Константинов"

2152

Среща с почитателите на писателя Стефан Бонев организира Народно читалище "Алеко Константинов 1954" - Пловдив днес от 18:00 часа.

Акцентът ще бъде върху последната книга от майстора на късия разказ, носеща заглавието "Странните неща", която излезе само преди броени месеци с щемпела на издателство "Летера", съобщи секретарят на читалището Ани Парсехян. 

За тайните в творческата лаборатория на Бонев ще говори литературоведът и преподавател в Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" Здравко Дечев, а избрани негови творби ще чете актрисата от театър А'парт Ваня Давчева под музикалния акомпанимент на китаристката Веси Христозова Лупо.

През лятото сборникът "Странните неща" беше представен в три английски и в една американска медии, излизащи на български език. От юни до септември общо петнадесет разказа на Стефан Бонев бяха публикувани в издания в Лондон и в Чикаго.

Девет от тях се появиха в "Новини Лондон" и по един в "Е-вести" и "БГ Бен" във Великобритания, както и още четири в задокеанското "България 21 век".

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Окончателно: 100 лева е глобата за зъболекарката след трагедията ...
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...


Виж още: