След ваш сигнал до Plovdiv24.bg: Заловиха просяк-рекетьор на ул. "Отец Паисий"

16700
19

След сигнал на Plovdiv24.bg, служители на ОД на МВР Пловдив заловиха просяк-рекетьор на ул. "Отец Паисий" до "Златната круша". Дали обаче проблемът е решен окончателно? Едва ли. Историята е следната. Преди време на редакционната поща на сайта получихме ето това писмо от наш читател. 
"Здравейте, Plovdiv24.bg. Искам да ви сигнализирам за следното: В две последователни съботни вечери изключително грозно впечатление ми прави фактът, че паркирайки в края ул. "Отец Паисий" до "Златната Круша", бях посрещнат от група роми, който ненужно напътствайки те при паркиране, рекетират за пари...Крайно неприятно е...Разваля ми се настроението...

И двата пъти давам по лев, не защото съм доволен или защото ми е приятно да ги давам, а защото в аналогичен случай, на същото място близък приятел след кратък спор и недаването на пари получи надраскана с пирон боя... Знам, че проблемът не е от съществено значение, но и знам, че решението му е елементарно и не се нуждае от допълнително средства. Хората са едни и същи, мястото е едно и също... Знам, че ако дадете гласност на този проблем, някой служител от полицията или общинската администрация ще си свърши работата...

Обръщам се към вашата редакция, макар че би следвало да подам сигнала в Община Пловдив или полицията, защото знам, че ефектът от това ще е най-голям. Вие се превърнахте в институция, към която гражданите на Пловдив често се обръщат за решение на проблемите на града".

Репортер на сайта предаде веднага сигнала на шефа на Общинския инспекторат Владо Илиев. Той се ангажира, че негови служители ще направят изненадващи проверки на мястото. За проблема информирахме и ОД на МВР Пловдив. 

Ето и отговора, който получихме от институцията.

"Във връзка с подаден от Вас сигнал по електронната поща на ОДМВР-Пловдив, Ви уведомяваме, че беше извършена проверка на изнесените от Вас факти и обстоятелства относно твърдения за допусната нерегламентирана дейност в района на ул. "Отец Паисий" в отсечката от ул. "Патриарх Евтимий" до ул. "Гурко" в Пловдив.

В хода на проверката полицейските служители са установили едно лице да извършва просия от водачи на МПС, като спрямо същото са предприети административни мерки за нарушение на Наредбата за осигуряване на обществения ред на Община Пловдив.

Предвид неконстантния характер на проблема, за който сигнализирате, обходите на полицейските служители в района ще продължат с цел недопускане извършването на този вид незаконна дейност.

ДИРЕКТОР 
СТАРШИ КОМИСАР: /П/
Тодор Чонов

Виж коментарите (19)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).