Славчо Атанасов обсъжда с експерти бъдещата визия на река Марица

6061
12

Днес кметът Славчо Атанасов ще се срещне в 12:00 часа с представители на Ескпертния съвет към община Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. На мероприятието ще се обсъждат плановете за визията на река Марица.

"Виждам в бъдещето Марица да бъде част от атракциите на град Пловдив и да заприлича на реките, минаващи през Будапеща, Париж и т.н.", каза вчера по този въпрос Славчо Атанасов. Той обаче не пожела да издаде повече продробности около днешната среща.

Припомняме, че вчера приключи дългогодишната сага с джунглата на река Марица. 5-те км и 120 м от коритото на реката, за които отговаря община Пловдив, са напълно почистени. 

На импровизираната пресконференция, проведена на моста на ВХВП, присъстваха и председателят на ОбС Илко Илиев, както и шефът на "Тракия" РМ Димитър Пейчев.

Виж коментарите (12)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).