Силно земетресение в Гърция бе усетено и в Пловдив

28717
4

Земетресение с магнитуд 5 по скалата на Рихтер разтресе Гърция в 06:24 ч. Епицентърът е на около 30 км югозападно от Петрич. Трусът е усетен и в България. По-рано през нощта е имало и други, по-слаби земетресения.
"Трусът е в близост до Дойранското езеро. Най-близко разположеният у нас град е Петрич, където то е усетено силно. Магнитудът е около 5 по Рихтер. Засега в района на града няма данни за разрушения, а хората са относително спокойни", обясни за Нова сеизмологът от БАН проф. Емил Ботев. По думите му обаче въздействието на земетресението е като от 6 по Рихтер. То е умерено по сила и в долната граница, така че хората не трябва да се притесняват.
Усетено е и по-високите етажи на блоковете и в Благоевград, София, Пловдив, Асеновград, Кюстендил, Пазарджик, Сандански, Хасково, Гоце Делчев и други градове. Кметът на Петрич Димитър Бръчков каза, че към този момент няма данни за материални щети в града. Няма сигнали и към Спешна помощ и пожарната.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"


Виж още: