Шофьорка мина цялата магистрала от Пловдив до София, чатейки си по Фейсбук!

14212
2

Кои са пътищата убийци у нас и най-рисковите отсечки посочва в специален обзор "Телеграф". В него са цитирани и разкази на шофьори, които звучат и куриозно, и плашещо. Ето два от тях: "В средата на юли се прибрахме от Пловдив за София. Теглехме малък "Ситроен Саксо" ремарке с два мотора, поради което се движехме с не повече от 80 км/ч. Валеше и платното беше наводнено. С тази ниска скорост изведнъж предната лява гума поднесе. За секунда-две колата ни беше неуправляема, после сама се оправи. Това се води високоскоростен път, представете си, ако карах по-бързо, какво би станало", обясни шофьор.
Друг куриоз от същия ден бил, че жена със сив "Хюндай" минала цялата магистрала от Пловдив до София, чатейки си по Фейсбук. "Валеше дъжд и няколко пъти виждахме как колата й се отклонява, настъпва осовата линия и пак се прибира в нейната лента. Беше със закачено колело на задния багажник, късо подстригана и с взрян поглед в телефона си. Два пъти я изпреварвахме на едно от спусканията и виждахме как й е отворен фейсбукът на телефон", разказват мотористи, които са станали очевидци на странната случка.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: