Шефът на "Чистота": Всички улици са проходими, кишата няма как да я изсушим от асфалта!

7489
22

Изчистени ли са улиците в Пловдив и как е минала нощта - с тези въпроси репортер на Plovdiv24.bg потърси шефа на "Чистота" Иван Стоянов.
Публикуваме думите му без редакторска намеса, а коментарите оставяме на вас, нашите читатели:
"При "оранжев" код сме работили цяла нощ. Хвърляхме сол, изкарали сме снегорините. Пътищата в Пловдив са на асфалт. Работили са всички шофьори на "Чистота" и "КМД", а организаторите, контрольорите и жените ръчен труд са излезли навън в 6 часа, за да чистят шахтите, да прокарват пътеки. 
От КАТ нямаме нито един сигнал за ПТП, нито пък имаме сигнал за непроходима улица. Всички улици са проходими, и то при "оранжев код". 
В момента снегът, който виждате да вали, е много слаб в сравнение с този през нощта. Кишата не можем да я изсушим от асфалта. Разтопили сме го със сол, сега със снегорините и фадромите и при отворени шахти тази киша трябва да се оттече. Има киша, защото е имало сняг - той е разтопен. Днес ще чистим вътрешнокварталните улици".
Можете да ни изпращате вашите впечатления, снимки и мнения от снежната обстановка в Пловдив на support@plovdiv24.com или от платформата ни "Изпрати новина".

Виж коментарите (22)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).