Шефът на ЦСМП в Пловдив: Болните сега са толкова, колкото през октомври

5265
1

265 случая на пациенти с коронавирус са били обслужени от екипите на Спешна медицинска помощ за периода от 1 до 7 март. Цифрата е малко повече от данните за последната седмица на месец октомври, съобщи директорът на ЦСМП д-р Иван Стойнов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Нивото на нарастване на случаите е в същите граници – ръст от 50% в последната седмица на октомври. Сега е същото – увеличение с 50 на сто на пациентите от първата седмица на март спрямо последната седмица на февруари. 

Електронната система за свободните легла в реално време работи адекватно и спешните екипи имат достоверна информация за заетостта във всяка болница.

В най-голямото лечебно заведение - УМБАЛ "Св. Георги" ситуацията е спокойна, увери директорът проф. Карен Джамбазов. В болницата има 116 легла за терапевтично лечение  и 14 - за интензивно. Заетостта на леглата е 70%, а капацитетът на Инфекциозна клиника е запълнен на една трета. 

Ръководството на "Св. Георги" е готово да поиска помощ от други здравни заведения за персонал за обезпечаване при необходимост на специалното интензивно отделение.

Plovdiv24.bg излъчи на живо брифинга. Ако желаете да бъдете уведомени при бъдещи излъчвания на живо, абонирайте се за нашия канал в Youtube Plovdiv24.bg или ни последвайте във Фейсбук: Plovdiv24.bg новини.



Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...
Зрелищна каскада в Пловдив: Млад шофьор помля 5 паркирани автомоб...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...


Виж още: