Ремонтираха участък от улица "Солунска"

2901
4

Продължава запълването на дупки по улиците на район "Западен". Днес бе преасфалтиран участък на улица "Солунска" пред спирката срещу районното кметство. Ремонтът обхваща площ от 85 квадратни метра.

Реконструкцията включва изрязване на стария асфалт, подмяна на основата на пътното легло с битумизирана баластра, поставяне на геомрежа и два пласта асфалт. Това е изключително надеждна технология, която от община Пловдив са използвали по някои от най-големите булеварди в града. 

"Тук предприехме не просто запълване на неравностите, а усилване на конструкцията на пътя. Така се гарантира дълга и безпроблемна експлоатация на този участък", заяви кметът Димитър Колев

Той уточни, че вече са ремонтирани огромни участъци в район "Западен", като са запълнени дупки по булевардите "Свобода" и "Копривщица", както и по улиците "Равнища", "Ясна поляна" и "Копривките".

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....
Темелков проговори, учителката му го затапи
Изграждат нов страхотен парк за отдих в "Северен"
Община Пловдив пусна интерактивна карта, показваща контейнерите з...
Спряха процедурата за спортен имот в Пловдив, връщат парите на ка...


Виж още: