Правят проверки на предлаганите обувки в града, следи се дали са безопасни

3520
1

Засилени проверки за безопасността на предлаганите за продажба обувки се извършват в Пловдив. Това съобщи началникът на пловдивския отдел на Комисията за защита на потребителите Делко Терзийски.

"Следи се за нелегален внос на обувки и се изисква наличието на документи, в които е отбелязано, че обувките предназначени за търговската мрежа отговарят на изискванията за безопасност. Ако след получаването на митницата в Пловдив обувките нямат този документ за безопасност, то те не могат да бъдат пуснати на пазара", обясни Терзийски.

Освен дистрибуторите, на проверка подлежат и търговските обекти за обувки в Пловдив, които са многобройни. Следи се и за наличието на информация за използваните материали в основните части на обувките и нейната достоверност. До момента сериозни нарушения не са установени.



Източник: Агенция "Фокус"
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин от морето: 67.94 евро! Ако не ви харесва, отивайте в...
Градската железница на Пловдив: Мащабен проект за естакада вдига ...
Административен съд – Пловдив ще има нов председател
Съдът в Пловдив отряза мераците за референдум срещу барутния заво...
Аварията на "Скобелева майка" е отстранена
Пловдивчанин остана възхитен от новата магистрала към морето


Виж още: