Половината спортни площадки безплатни

1246

Фирмите, на които общината ще дава за стопанисване кварталните спортни площадки задължително ще получават по две, за едната спортуващите граждани ще плащат, другата ще е безплатна. Това решиха на среща днес представители на прокуратурата и районните кметства. Общината от години се опитва да даде площадките на фирми, но от прокуратурата спират процедурата заради намерението за ползването им да се плаща. Платените и безплатните спортни площадки ще са еднакво комфортни, се разбра след срещата.

Преди време прокуратурата предложи на общинска администрация да организира провеждането на конкурси по предоставянето на спортните площадки по такъв начин, че същите да се ползват безплатно и без ограничение във времето от децата и учениците до 18 годишна възраст.
Участници в работната среща се обединиха около идеята, че действително децата в Пловдив трябва да имат неограничен безплатен достъп до спортните площадки, като последните бъдат ремонтирани, оборудвани с подходящи настилки, оградни съоръжения и осветление, казаха от прокуратурата след срещата с представителите на районните администрации.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...
Пловдив диша с ритъма на "Джирото": Хиляди превзеха центъра за на...
Пловдив не помни такова чудо! Километрична опашка превзе центъра,...
В неделя пловдивчани ще се насладят на много слънце и летни темпе...
Розово наметало покри паметника на "Альоша" за преминаването на G...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).