Полицейска операция за ограничаване на разпространението на акцизни стоки

4312

Полицейска операция за ограничаване на разпространението на акцизни стоки без бандерол е проведена вчера на територията на РУ - Стамболийски. Служителите на районното управление извършили проверка на търговски обект в Кричим, стопанисван от 54-годишен местен жител. 
При последвалото претърсване от магазина и прилежаща постройка са иззети общо 24 540 къса нелегални цигари от различни марки. Срещу мъжа е образувано бързо производство по чл.234, ал.1 от НК. 
Същия ден полицаи от Шесто РУ в Пловдив установили, че 18-годишен младеж съхранява в дома си на ул. "Възход" 31 200 цигари без български бандерол. Младият пловдивчанинът е задържан за 24 часа. Активните мерки за пресичане на нелегално разпространение на акцизни стоки продължава в Пловдив и региона.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...
Елитна пловдивска гимназия изгради уникален STEM център
Областна администрация Пловдив пести 80% от разходите за ток


Виж още: