Поизчистиха коритото на Марица като за 800 хиляди лева
Първият етап от почистването на речното корито на Марица приключи. Усвоени бяха отпуснатите за целта 800 хиляди лева като част от компенсациите срещу софийския боклук. Изкоренена е джунглата в участъка между моста при УХТ и жп-моста, както и при вливането на река Пясъчник и баража.
"Ще продължим веднага щом получим следващия транш средства от правителството. За цялостното почистване на коритото са нужни още 3,5 милиона", коментира главният експерт по управление на отпадъците Лилия Таскова пред репортер на Plovdiv24.bg.