Пловдивски ученици покориха зеленото сърце на Португалия
В периода 29.02-4.03. група ученици и учители от ОУ "Кочо Честеменски" Пловдив успешно представиха България на работна среща на остров Мадейра, Португалия.
Елена и Анастасия - ученички от 7 клас и Светлана Лесинска и Елена Налбантова участваха в мобилността, която е част от реализирането на проект "По-добра околна среда, по-добро бъдеще", програма Еразъм + , финансирана от Европейската комисия.
Българската група се включи в изготвената от домакините програма - презентиране на екологични проблеми, дискутиране на разрушителните последствия от обезлесяването и следите, които човечеството оставя върху природата.
По време на работната визита ученици и учители от Португалия, Испания, Словакия, Италия, Турция, Полша, Литва и Латвия посетиха природни резервати и видяха автентични гори и растителни видове , опазени от местното население.
Проведени бяха срещи с представители на местната и национална власт.За да остане спомен от участниците във форума, всяка страна засади дръвче в двора на училището домакин.