Пловдивски несретник живее 5 години без ток и вода

8406
12

75-годишният Велко Димитров вече 5 години живее без ток и без вода. Пловдивчанинът е пенсионер по болест и се издържа със 180 лева.

Едва ли някой предполага, че в така наречените градски нивички, дадени на хората по Постановление 25 да си гледат марули, домати и овошки, може би са основен дом за някого. Точно такъв е случаят с пловдивчанина Велко Димитров.

Бараката, в която живее, има място точно колкото да влезе един човек. Най-голямо пространство заема леглото, на което да положи умореното си тяло.

Живял преди време в съседен блок, но жена му го изгонила. Откакто е в тази барака, няма ток, няма вода.

Велко Димитров разказва, че има четири деца - двама синове и две дъщери. Единият зет и внукът обаче често му налитали да го бият.

Дните му минават в грижи за овошките, които сам е посадил. С гордост ни показва смокинята.

Преди да се пенсионира, Велко е работил в системата на ЖПо. Карал мотокар. И до днес, въпреки треперещите си ръце, поздравява със здраво ръкостискане. Единствената му мъка е, че няма нормален покрив над главата си.



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (12)
Още новини от Новини от Пловдив:
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...
Елитна пловдивска гимназия изгради уникален STEM център
Областна администрация Пловдив пести 80% от разходите за ток


Виж още: