Пловдивчанка, живееща в "Лозенец": Мъж влезе с нож на детска площадка, бил "малко луд"

3531
1

Пловдивчанка, живееща и оглеждаща детето си в София, разказа в социалните си мрежи за притеснителна ситуация, в която е изпаднала, докато е била с детето си на детска площадка. 

Посред бял ден неадекватен мъж се е появил на нея. Той е държал нож в ръката си и е крадял детски играчки, информира Plovdiv24.bg.

Публикуваме разказа на притеснената майка на момченце. 

"Искам да споделя една ситуация отпреди малко на площадката в кв. "Лозенец", на ул."Майор Томпсън".

Видимо неадекватен мъж влезе, докато детето ми си играе спокойно и да започна да взима от "общите" играчки, които хората от квартала оставят за децата.

В момента, в които се загледах и видях, че мъжът не изглежда добре и не е родител с дете, аз дръпнах детето ми и бързо излязох от другата страна на площадката, защото се притесних.

Мъжът си беше взел няколко играчки и се спря до оградата/вратата, където обикновено майките оставят колички/ колела/тротинетки, за да не пречат вътре в площадката.

Там беше оставена и нашата тротинетка. В далечината аз виждам, че човекът си я взима и тръгва с нея и другите неща, които е взел от площадката.

Разбира се, по ирония на съдбата точно в този момент няма абсолютно никой наблизо, нито една друга майка с дете (обикновено е пълно).

На горната улица виждам случаен мъж и го моля да ми помогне, при което, той видя въпросния "крадец", който беше спрял до кофа за боклук.

Приближавайки, вижда че има и нож и ми каза да звънна в полицията. След като се обадих на 112, те реагираха доста бързо.

Но лично за мен това е огромен стрес и най вече не мога да проумея как в толкова централен и уж "скъп" квартал на София, обикалят луди хора и то на места предназначени за деца. Да не говорим че в радиус от 50/100м има детска градина и още 2 детски площадки.

Малко по-късно от 112 ми съобщиха, че са го намерили въпросния мъж и могат да ми върнат тротинетка, което за мен беше най-малкият дерт, както се казва. Когато попитах, какво може да се направи по въпроса и как да излизаме спокойно навън. Защото все пак мъж да влиза в детска площадка с нож е абсурдно?

Те ми - отговориха, че нямало какво, този просто бил "малко луд" и няма какво да направят, защото нямало места в болничните заведения".

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Община Пловдив очаква през 2026 г. разходите да бъдат повече от п...
"Защо не си хванахте такси": Пловдивчанка осъмна блокирана от дру...
Силен тътен разтърси Пловдив!
Таксиметров шофьор в Пловдив предложил на две ученички да станат ...
Пловдивчанин: Абсолютно безобразие!
Цената на автобусния билет от Пловдив до София скочи с 45 на сто ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).