Пловдивчанка: На тази млада жена в инвалидна количка мястото й не е там!

11484
4

"Не знам какво точно ме натъжи повече - картината, която видях, или фактът, че никой вече не се впечатлява от нея“, пише жена в сигнала си до редакцията на Plovdiv24.bg.

Миналата седмица около 18:00 ч. на кръстовището на Сточна гара жената е станала свидетел на нещо, което се e запечало в съзнанието й.

"Между колите на натоварен булевард се движеше млада жена в инвалидна количка. Не говореше добре български, държеше табела, но от мястото, на което бях, не успях да видя какво пише. Застава до колите, а хората й пускат някой друг лев."

По думите й жената се е движила спокойно между колите, сякаш познава ритъма на светофарите. Жената бързо се е оттеглила настрани да изчака на разделителната ивица следващата червена вълна. Преброила е парите в ръцете си и после пак се върнала.

"Не пиша до Вас, за да обвинявам или съдя. Момичето може и да е нуждаещо се, но това не е мястото за събиране на средства. Там, между колите, е опасно както за нея, така и за всички останали", пише нашата читателка. 

Жената се надява институците да прекратят тази практика, за да се избегне нов пътен инцидент.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: