Пловдивчани започнаха да припадат в заведения и по улиците

7882
3

Над 40 души са колабирали в Пловдив вчера заради топлото време и високите температури, съобщи д-р Златка Стоянова от Центъра за спешна медицинска помощ. По думите й припадналите не са възрастни, а хора в активна възраст между 40 - 50 години. Има и няколко случая на колабирали възрастни пловдивчани, които са чакали на опашка за пенсиите си. 
В останалите от случаите това е станало в обществени заведения или на улицата, пред магазини, на пейки, а една част от хората са получили оплаквани вкъщи и са подали сигнал на 112, обясни дежурният лекар. Екипите на Спешна помощ не са спирали работа и продължават да работят. Според д-р Стоянова всяко лято, когато температурата гони 40 градуса, се увеличават сигналите. Тя припомни и предупреди, че всички от децата до старците не бива да забравят основните неща - повече вода, леки дрехи, шапки и да не се стои на слънце в пиковите часове.



Източник: радио "Пловдив"
Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: