Пловдивчани отново се вдигнаха срещу новия Общ устройствен план
Над 150 пловдивчани протестираха пред Областната администрация срещу приетия от Пловдивския ОбС нов Общ устройствен план на Пловдив, който дава възможност за строителство върху 30% от терен с обща площ 81 дка в парк "Отдих и култура“, съобщава БНР - Пловдив.
С плакати "Да спасим зеленото сърце на Пловдив“, "Г-н областен управител, спасете една 70-годишна история“ и др. те настояха областният управител Ангел Стоев да упражни законовите си правомощия и да върне решението за прегласуване като незаконосъобразно.
Пред поканените на разговор представители на протестиращите Стоев подчерта, че подкрепя каузата за чистота на атмосферниня въздух и зелените територии в Пловдив, но уточни, че едва днес в администрацията са постъпили документите, във връзка с гласуваното решение на 30 ноември.
Той се ангажира в предвидения от закона двуседмичен срок да излезе със становище по законосъобразността на решението.