Питат Стефан Данаилов за Базиликата и Форума

2650

Бъдещето на античния форум зад Централна поща и на византийската базилика срещу катедралата "Свети Лудвиг", ще обсъждат следващата седмица областният управител Тодор Петков и кметът Славчо Атанасов с министъра на културата Стефан Данаилов. И двата обекта в момента са изоставени и буренясали заради точещи се с години тежки съдебни спорове за собствеността. По време на предния мандат кметският екип ги даде на фирми, а държавата заведе съдебни дела, защото по закон археологията е държавна собственост. Едно от делата е насрочено чак за 27 януари следващата година, а по другото тече обжалване. Целта на срещата при министъра на културата е да се намери решение за експонирането и използването на две от атрактивните находки в центъра на града, казаха от областната управа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: