Онкодерматолог от Пловдив: Киселото мляко си остава добър помощник при слънчеви изгаряния

5212

На мен лично ми е помагало винаги киселото мляко. Но зависи каква степен е изгарянето. Скоро в диспансера говорихме, че и спиртът помага. Не съм привърженичка на този метод, защото кожата така или иначе при изгаряне се изсушава и като се сложи спирт отгоре още повече, след което настъпва излющване. Това си е на практика вид пилинг, но един такъв насилствен пилинг би оставил някакви следи като пигментации или разширени кожни съдчета, така че пак казвам на мен лично киселото мляко ми е помагало най-добре.

Това каза д-р Веселина Йорданова, онкодерматолог в КОЦ-Пловдив, за това кой е най-подходящият метод за третиране на слънчеви изгаряния в своето интервю пред Велизара Ангелова за "Фокус". Йорданова все пак съветва, че по-силното изгаряне може да се маже и с пантенол особено при наличие на мехури.

"При някои случаи се налага да се включи и антибиотик, но е необходима консултация с лекар", допълни тя.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Правителството потвърди новина на Plovdiv24.bg: Пловдив има нов о...
Жалба спря избора на Калибацев за шеф на Окръжния съд в Пловдив
Ново: Косенето в Пловдив - 7 дни в седмицата от 8:00 до 22:30 час...
Заместник-кмет за Хуманитарната гимназия: С протести не става!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).