Огромен транспарант с лика на Христо Стоичков се появи върху блок в "Тракия"!

11451
17

Транспарант с лика на легендата на българския футбол Христо Стоичков украсява блок 150 в район "Тракия", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Този транспарант официално бе открит от кмета на район "Тракия" Костадин Димитров, както и от общинския съветник Атанас Узунов.
Димитров поясни, че снимката на легендата Стоичков отразява два важни футболни момента за него - получаването на "Златната топка" и радостта от гола на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол през 1994 г.

Идеята на кмета Костадин Димитров е на фасадите на жилищни сгради да бъдат поставени транспаранти с ликовете на известни пловдивчани, като инициативата е обединена под мотото "Град на легенди". Той изрази надежда догодина в инициативата да се появи нов лик на заслужил спортист като Стефка Костадинова или Цветана Пиронкова.

Припомняме, че първият транспарант от начинанието е с лика на гимнастик №1 у нас Йордан Йовчев и краси блок 175.

Виж коментарите (17)
Още новини от Новини от Пловдив:
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).