Огромен резил! Вижте какви са ги вършили арестуваният в Пловдив диригент и другарчетата му

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
17:23 / 30.09.2024
15606
Още един от разследваните за длъжностно присвояване и пране на пари остава в ареста, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това е Атанас Георгиев, който е изпълнявал ролята на касиер. 

Преди минути в съдебната зала стана ясно, че в колата и телефона му са намерени дипломи, лични карти и снимки на лични данни на над 70 лица. Намерени са и фишове за заплатени възнаграждения от август и септември на хора от театъра в Разград.

Освен Георгиев останалите замесени в схемата са Борис Чилов, Петко Писков и известният диригент Левон Манукян. Георгиев е действал активно по намирането на лица, които да сключат трудови договори с други хора.

Идеята е била да им се дадат пари в банкови сметки под формата на трудови възнаграждения. Именно той е събирал и сумите по трудовите възнаграждения, знаейки, че се извършва престъпление.

Съдът смята, че това е мащабна добре организирана престъпна дейност, генерирала немалка имуществена щета за държавния бюджет в кратък период. 

Схемата излиза на бял свят благодарение на двама мними работници, които са изтеглили 25 хиляди лева и са се стреснали, че ще им ги потърсят и са отишли да подадат сигнал срещу обвиняемите.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (39):
19.03.2025 Служители на Министерството на културата под прицел
19.03.2025 Разследват служители на Министерството на културата
11.03.2025 Мариян Бозуков: Всички хора, назначени с фиктивни договори, в Смолянския театър вече са освободени
05.02.2025 Уволниха дисциплинарно директора на театъра в Пазарджик
30.12.2024 Левон Манукян се изповядва в спектакъл след ареста
17.11.2024 Министърът на културата: Ако излезе информация, че не си върша работата, ще напусна
Още новини от Новини от Пловдив:
Много танци и настроение в "Лаута"
Мъж се оплака от паркиране в Кючука, но коментарите в мрежата го...
Снимки от мястото, на което откриха зловеща находка във водите на...
Детска градина "Детелина" отпразнува 60 години
Ексклузивно! Откриха труп в река Марица
Центърът на Пловдив радва минувачите с нова пролетна визия


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).