Общината разваля съдружие във фирма за улично осветление

5766
8

Общината се готви да прекрати участието си в смесената фирма за улично осветление "Обелос". Предложението на кмета Иван Тотев е включено в дневния ред на сесията и ще се разглежда в четвъртък. Дружеството беше създадено по времето на кметуване на д-р Иван Чомаков. Общината държи в него 51 процента, а останалият дял е на софийска частна фирма.

"Обелос" вече близо десет години поддържа 18 000 улични лампи и електрическата мрежа. Чрез същото смесено дружество се плаща и токът за осветлението. В бюджета за тази година са предвидени 324 000 лева за поддръжка на уличното осветление. Толкова бяха и през 2011-а. Според специалисти това е крайно недостатъчно, особено ако се сравни с финансирането на дъждоприемните шахти. За тях годишно от бюджета се дават около 800 000 лева.

Пловдив няма да остане без улично осветление, увери кметът Иван Тотев. Той счита, че лампите може да се поддържат без посредник, директно от общинското предприятие, което се грижи за светофарите. Ще наемем още два екипа, за да ремонтират и уличното осветление, но ще ни излиза по-евтино, гарантира градоначалникът. За тази година в бюджета са заложени също така 1,2 млн. лева за ново осветление. Поне 10 процента от улиците в Пловдив нямат изградена мрежа. Тъмно е като в рог от години на бул. "Александър Стамболийски". Преди няколко месеца шегаджия от квартала дори окачи празни тикви на стълбовете и предизвика гнева на бившата градска управа.



Източник: в. "Марица"
Виж коментарите (8)
Още новини от Новини от Пловдив:
20% отстъпка за рождения ден на строителен хипермаркет "Алати"
Форум в Пловдив показва бъдещето на чистия транспорт и достъпната...
Община Пловдив обяви обществена поръчка: Мащабни ремонти и нов па...
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Община Пловдив възобнови ключов проект


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).