Община Пловдив пуска повече автобуси по 3 линии на градския транспорт

6116
1

Повече автобуси се движат от днес по линия №66 от вътрешноградския транспорт в Пловдив, съобщи директорът на ОП "Организация и контрол на транспорта“ инж. Пламен Вълков. Вместо със 7 коли курсовете в делничните дни вече се изпълняват с 8 автобуса.

От утре се съкращават интервалите и между автобусите по линии №17 и 21. По линия №17 автобусите се увеличават от 8 на 10, а по линия №21 – от 8 на 9.

Заради засилените противоепидемични мерки срещу разпространението на коронавируса от 30 ноември миналата година броят на автобусите, изпълняващи делничното маршрутно разписание по 29-те градски линии в Пловдив, бе намален с около 20 на сто, но със запазването им в час пик. През цялото време оттогава общината извършва мониторинг върху броя на пътниците, вследствие на което бяха увеличени рейсовете по линии №1 и 22.

"Продължаваме да следим пътникотопока и при необходимост незабавно пускаме допълнителни автобуси“, категоричен е инж. Вълков.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
"Къде сложили светофар, майна!": Автомобил отнесе стълб на бул. "...
Асен Атанасов, отвлякъл майка с бебе в Пловдив, остава за постоян...
Ако няма срив на имотния пазар, Пловдив е пред гарантиран строите...
Шумов терор: Жители на "Кършияка" будни по цяла нощ заради безуме...
Иван Демерджиев събира на национално съвещание ръководството на М...
Асен Атанасов е задържаният за бруталното отвличане на жена и дет...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).