Неочакван обрат претърпя разпоредителното заседание, свързано с убийството на 54-годишния Митко Иванов, който бе застрелян с пушка от арендатора си 81-годишния Благой Цветилов след спор за земи в Първомай, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Подсъдимият Цветилов бе доведен в залата вчера с белезници и придружен от служители на съдебна охрана.

Припомняме, че при предишното заседание Окръжен съд - Пловдив измени мярката му от "задържане под стража“ в "домашен арест“ и наблюдения с електронна гривна. Тогава делото бе върнато на прокуратурата за отстраняване на процесуални нарушения в обвинителния акт.

Съдът обясни, че взетото им решение на 29 септември е било отменено от Апелативен съд, а обвинителният акт е бил коригиран. 

Адвокат Драгинова, която защитава интересите на потърпевшите, изненада всички присъстващи в зала с желанието за отвод на целия съдебен състав. 

Тя изложи изменението на мярката на Цветилов от предишното заседание, като довод и сподели, че у клиентите й вече имало породено зрънце съмнение за пристрастност на съдебния състав.

Според нея при окончателно решение е възможно съдът да не даде справедливо наказание на Цветилов,  а отново да бъде пристрастен заради напредналата му възраст. 

След 30-минутно закрито обсъждане съдебният състав уважи искането и си даде отвод. Съставът не се счете за предубеден във връзка с предишното им решение, но сподели, че съмненията за безпристрастност от потърпевшите са дали превес.