Обновяват паркинг в центъра на Пловдив

13045

Проблемът с липсата на паркоместа в Пловдив е изключително сериозен. Автомобилите с всеки изминал ден стават все повече и повече, а гражданите изпитват затруднения докато намерят къде да спрат автомобилите си. 

Кметът на район "Централен" Георги Стаменов сподели пред репортер на Plovdiv24.bg, че следващата се очаква паркингът на ул."Генерал Григор Кюркчиев“ при бул."Васил Априлов" да получи финансиране и да се обнови. 

Идеята е да се направи павирана настилка и така прахулякът в сухо време и калта да останат в миналото.

Стаменов допълни, че тази година администрацията е успяла да завърши паркинга зад KFC. Мястото е с обновена напоителна система, озеленено е и е с разграфени места за паркиране. 

Кметът се надява, че ще получи финансиране и за още една паркова зона в близост до Младежкия хълм или по конкретно ул."Любен Каравелов" и бул."Христо Ботев"

"Това зелено петънце, което за съжаление десетилетия е било неглижирано, трябва да има нов живот. При него има бетонни фундаменти и какво ли не. Не можем да твърдим, че е зелено пространство. Искаме да го изчистим от отпадъци, да го озеленим и да сложим осветление."

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин от морето: 67.94 евро! Ако не ви харесва, отивайте в...
Градската железница на Пловдив: Мащабен проект за естакада вдига ...
Административен съд – Пловдив ще има нов председател
Съдът в Пловдив отряза мераците за референдум срещу барутния заво...
Аварията на "Скобелева майка" е отстранена
Пловдивчанин остана възхитен от новата магистрала към морето


Виж още: