Новото крило на "Ралица" със страхотен напредък

Напредъкът в строежа на новото крило на детската градина в квартал "Коматево" е видим. С добрата новината се похвали кметът на район "Южен" Борислав Инчев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Покривът е готов, керемидите са поставени, избори той. И ще - поставена е външна топлоизолация, монтирана е дограмата на първи и на част от втори етаж, прекарани инсталации и измазани вътрешни помещения на първи етаж. 
Целта е сградата да бъде завършена за началото на учебната година. 
Новото крило на ДГ "Ралица" ще приюти 100 деца, които към момента са настанени в останалите от 70-те години бараки тип "пионер". Градината е с идеална локация и при наличие на свободни места, ще може да обслужва и т.нар. родопската яка. Това е и детското заведение в Пловдив с най-голям двор - 12 декара, за него също има план за изграждане на модерни, безопасни площадки за игра и спорт.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: