Ново улично осветление в "Южен"

3504
1

Продължава изграждането на улично осветление в пловдивския район "Южен" на места, където досега никога не е имало такова, съобщи кметът на района Борислав Инчев. Приключил е монтажът на стълбове и лампи в неосветени участъци от улиците "Порт Артур", "Георги Кондолов", "Георги Икономов", "Д-р Иван Кесяков", както и в локалното платно на ул. "Даме Груев".

"Недопустимо е в 21 век във втория град на България да има места без улично осветление", коментира Борислав Инчев, като обяви, че кметството на "Южен" има изготвени проекти за още 6 улици, за които има и издадени разрешения за строеж. Работата по тях може да започне веднага след осигуряване на финансиране от страна на голямата община. 

"Тъй като основна наша грижа е да осигурим сигурност и спокойствие на гражданите, още в началото на мандата откроихме като приоритет изграждането на допълнително улично осветление и сме последователни в това решение, точно както преследваме всяка възможност за нови паркоместа или детски площадки например", допълни Борислав Инчев.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Изключително пиян моторист катастрофира в 13.30 часа
Обявени са свободните места за трето класиране за прием в първи к...
Пепа Деведжиева: 1 година комисия от съветници не написа правила ...
ПТП в "Остромила" преди полунощ, има ранен
Кметът на "Северен": Имаме 10 проекта за паркинги
Пловдив посреща прекрасен фестивал


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).