Ново производство на холандска модна къща ще се открие в Пловдив

1176

"Доверие обединен холдинг" ще създаде съвместно дружество с холандската "МакГрегър фешън груп" (McGregor Fashion Group). Съвместната компания ще се нарича "Ритон класик", като "Доверие" ще притежава 51% от капитала, а "МакГрегър фешън груп" - останалите 49 на сто.
Новото дружество ще произвежда 300 хил. ризи годишно, като за целта ще бъдат открити близо 160 нови работни места в района на Пловдив. Там ще бъде изградена на зелено нова производствена мощност. Тя ще получи и безвъзмездно финансиране от холандското правителство на стойност 950 хил. евро.
С парите от програмата ще бъдат закупени най-модерни производствени линии, машини и оборудване. Кроенето ще бъде напълно автоматизирано и ще се управлява от компютър. Цялата продукцията ще се пласира под търговските марки и в магазините на холандското дружество.
"МакГрегър фешън груп" е една от най-големите европейски модни къщи. Нейната продукция се продава в над 3000 магазина на територията на 20 европейски държави.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
ГДБОП задържа двама мъже за сексуална злоупотреба с деца в интерн...
Костадин Димитров представи икономическите козове на Пловдив пред...
Не освободиха предсрочно от затвора Петър Маринашки
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
Официално потвърдиха уволнението на началник в общинско предприят...
НСИ съобщи средната работна заплата в Пловдив и областта


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).