Нова социална услуга в Пловдив

5425

В Пловдив стартира нова социална услуга, насочена към лица с увреждания. Инициативата "Място за нас“ ще бъде официално открита на 7 юли в лицензиран монтесори център "Първи стъпки“ на улица "Рая" №6.

Идеята е реализирана от Пепа Чалмас – 33-годишна жена от Пловдив, която живее с детска церебрална парализа (ДЦП). Веднага след навършване на пълнолетие Пепа осъзнава, че в града липсва качествена социална услуга за хора с увреждания, която да предлага не само рехабилитация, а и разбиране, приемане и възможност за забавление.

"Моята мечта вече е факт“, споделя Пепа, която през май печели проекта "Мечта на живота“ с подкрепата на Фондация "Първи стъпки“. "Място за нас“ предоставя безплатни занимания за период от шест месеца и включва йога, свещилечение, танци, арт терапия, психологична подкрепа и менторство.

Това е пространство, където хората с увреждания могат да бъдат себе си и да се чувстват приети и подкрепени.

За повече информация и записвания желаещите могат да се свържат с Пепа Чалмас на телефон 0877 75 21 51.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
"Спартан" излита от Пловдив за Италия с 5-месечно бебе, нуждаещо ...
Пловдив остава под средното за страната при цените на нивите, но ...
Брокер от Пловдив: Ерата на бързите сделки приключи, купувачите д...
Шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив за двойно по-високи...
Грозна сцена в Пловдив, психолог засне брутално насилие над възра...
Километрична тапа на АМ "Тракия" преди Пловдив, шофьори масово сл...


Виж още: