Нов физкултурен салон отваря врати в най-старото училище в Кършияка

3058

Поколения кършиякалии са учили все без физкултурен салон, в пригодени класни стаи. Въпреки това децата спортуват и обират спортни награди, казват от образователната институция. От тук тръгва и Йордан Йовчев към големия спорт. Повече от четвърт век сегашната учителка по физическо възпитание и спорт Донка Киркова, показва на младите педагози от ПУ "П. Хилендарски" как се работи за физическата дееспособност на малчуганите и без много екстри - със сърце и хъс. Най-доволни от придобивката са, разбира се днешните питомци на началното училище, когато влизат в час по физическо през зимата и три класа да се засекат в салона, ще играят спокойно.

Щастлив е и директорът на школото г-н Иван Пенев, също възпитаник на училище "Христо Ботев", защото за последните две години, в най-голямата криза, той успя да се пребори за единствения новопостроен в Пловдив училищен физкултурен салон.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Ново: Косенето в Пловдив - 7 дни в седмицата от 8:00 до 22:30 час...
Сигнал: На светофара на Коматевския възел станах свидетел на нещо...
Обрат по делото за смъртта на Йоана Паскалева, съдът върна обвине...
80-годишен пешеходец е с опасност за живота след удар от автобус ...
Широко кръгово, никакво движение и катастрофа: Как успяха?
Нов облик за междублоковото пространство при блок 157 в "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).