Несинхронизиран светофар в Пловдив създава предпоставки за ПТП

5708
9

Несинхронизиран светофар в Пловдив създава предпоставки за ПТП, твърди читател на Plovdiv24.bg. За какво по-точно става дума?
Здравейте, пиша ви относно несинхронизиран светофар със секундарник. Става въпрос за кръстовището на бул. "Шести септември" с бул. "Руски" в посока площад "Съединение". 
Няколко вечери минавам от там  около 22,00 часа и проблемът е следният. Секундарникът показва 30 сек. оставащи до зелен сигнал, като стигне 10-12 сек. се сменя на зелено. 
Същото е и при зелен сигнал, при 20 сек. оставащи на зеления сигнал при 10 сек светва червено. Секциите за пешеходци също не са синхронизирани и не сменят сигнала според секундите.
Така регулирана светофарната уредба създава предпоставки за ПТП и най-малко объркване сред водачите и пешеходците. Моля, ако има конкретен телефон, на който да звъним при такива ситуации, да го дадете като информация.

Репортер на сайта се свърза с ОП Организация и контрол на транспорта, откъдето веднага ще предприемат проверка. 
И уточниха - номерът, на който гражданите могат да подават сигнали за нередности, е 032/ 666 866.

Виж коментарите (9)
Още новини от Новини от Пловдив:
Затварят улица в Пловдив, но само за определени часове
Петя Апостолова спечели конкурса за стихосбирка "#ДО 40" с "В пли...
Жители на "Западен" с жалба срещу денонощния шум от влаковете
Пловдивският Моцарт избухна: Изкуственият интелект е паразит, про...
Голям пожар край Околовръстното на Пловдив вдигна на крак спешнит...
Пловдивчанка: Чистотата е под всякаква критика


Виж още: