Насладете се на вълнуващ ден на брега на река Марица, където спортът среща природата
Заповядайте на един вълнуващ ден на брега на река Марица, където спортът среща природата! "Раздвижи се край Марица" е събитие с мисия – да вдъхновим и малки, и големи към активен начин на живот и отговорност към околната среда, да оживим брега на река Марица и да погледнем на бреговете ѝ като на място, на което можем да прекарваме все повече време.
Очакват ви разнообразни спортни активности за всички възрасти – групови функционални тренировки, тренировки по Кунг Фу за деца, спайкбол, федербал и още, разказват организаторите от гражданско сдружение "Пловдив - град за хората".
Паралелно със спортната програма ще се проведат кратки, вдъхновяващи лекции и работилници с екологична тематика – как да се грижим за реката, какви са интересните видове птици и растения по брега, какво може да се случва в коритото на реката, разделно събиране на отпадъци и други инициативи, подходящи и за деца.
ПРОГРАМА:
10:00 - 10:30 Откриване
10:30 - 11:30 Кунг Фу за деца (6-16 години)
11:30 - 12:00 Лекция за животинския свят по брега на река Марица
12:00 - 12:30 Лекция за растителността по брега
12:30 - 13:00 Лекция за разделно събиране на отпадъци и рециклиране
13:00 - 15:00 Създаване на табло с идеи за реката
Активности през целия ден
- функционални тренировки WOW
- спайкбол
- федербал
- sub soccer
- игри в колаборация с “Градски игри"
- слушане на хубава музика и приятни разговори
Събитието се осъществява с подкрепата на:
Майна таун https://www.facebook.com/share/16EdJcEYwR/
Re:bazaar
https://www.facebook.com/share/14DRr3XgwBJ/
Бг бъди активен
https://www.facebook.com/share/1Hr2zDqsPZ/
Приключенски център Младежки хълм
https://www.facebook.com/share/1BcB1FuF3K/
WOW GYM
https://www.facebook.com/share/16Zo5MxyYE/
Капана фест
https://www.facebook.com/share/1CFivx6DiP/
Спортен клуб Син Дао
https://www.facebook.com/share/19UsKrvQTj/
Кафе бар Хамака
https://www.facebook.com/share/1CADShWy7k/
Цел на събитието:
Да създадем общност, обединена от любовта към Пловдив, река Марица, движението и природата, и да насърчим отговорното отношение към околната среда чрез забавление и обучение.
Вход: Свободен
Очакваме ви с добро настроение, спортен дух и желание да бъдем по-добри – към себе си и към природата!