Мегз затъва все повече, клиентка я хвана в нагла лъжа!

43807
4

Скандалната дизайнерка Мегз попадна под прицела и на Комисията за защита на потребителите (КЗП). Миглена Каканашева е санкционирана, тъй като предлагала синтетика вместо памук и заблуждавала клиентите си. Това става ясно от регистъра "Нелоялни търговски практики", качени на сайта на КЗП, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

От жалбата на клиентка става ясно, че си е купила рокля от сайта на Каканашева. Роклята била с етикет, че е изработена от велур. Последвали няколко проверки, от които е установено, че има дрехи с етикети "40% памук, 30% полиестер, 30% еластан", но всъщност са изработени изцяло от синтетични влакна. Каканашева опитала да прехвърли вината върху доставчика си на платове, но проверка там доказала, че той предлага само изкуствени платове, без да крие това. Глоба и забрана за заблуждаване на клиентите са санкциите срещу фирмата "Екс Мегз" EOOД.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).